Ostatni weekend wakacji

W sobotę 29.08. około godz. 13.00 Ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych zostali zadysponowani do drwala, który podczas ścinania drzewa został uderzony w głowę przez spadającą gałąź. Ponieważ do wypadku został zadysponowany również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetka pogotowia, działania ratowników skupiły się głównie na transporcie poszkodowanego z trudno dostępnego miejsca do miejsca gdzie wylądował helikopter.

Tego samego dnia około godz. 17.00 Ratownicy zostali wezwani do turystki, która w okolicy punktu kasowego BdPN w Brzegach Górnych została ukąszona w rękę przez żmiję. Jad spowodował silną reakcję alergiczną, dlatego poszkodowana została zabrana przez załogę karetki do szpitala.

Z kolei w niedzielę 30.08. około godz. 10.00 Ratownicy zostali zadysponowani w rejon niebieskiego szlaku prowadzącego z Wołosatego w kierunku Tarnicy, do kobiety, która skarżyła się na silne bóle brzucha. Objawy, na które się uskarżała wskazywały na podejrzenie zawału, dlatego też kolejny raz poproszono o pomoc załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

—————————

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z: Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZUPlus, BMW, PKN ORLEN i Tatra